Powitanie roku we Włoszech

Powitanie roku we Włoszech

Wyłącz przez

  Sylwester i powitanie Nowego Roku to doskonała okazja do tego, aby spędzić ten dzień i tą noc w wyjątkowym miejscu. Już we wrześniu, a nawet jeszcze szybciej wiele osób planuje wyjazd do miejsca, gdzie będą wznosić toast za nadejście nowego roku. Dla osób, które nie tylko chcą pożegnać stary rok w wyjątkowych okolicznościach dobrym pomysłem okazać się może wyjazd na narty do Włoch. Do miejsc, gdzie zawsze można znaleźć ogromne ilości śniegu i gdzie ludzie zawsze są bardzo serdecznie do siebie nastawieni.

 

Sylwester na nartach we włoskich Dolomitach to okazja do wspaniałego wypoczynku. Sam wyjazd rozpoczyna się na ogół kilka dni przed 31 grudnia , a kończy drugiego stycznia lub kilka dni później. Obecnie w biurach podróży można wykupić wyjazdy pobytowe na różne okresy. Niektóre z nich obejmują także możliwość spędzenia Świąt Bożego Narodzenia w tak przepięknym regionie, gdzie można zobaczyć najpiękniejsze pasma górskie Alp i Dolomitów. Jakie miejscowości, czy nawet poszczególne regiony są najlepsze, jeżeli chodzi o wyjazd na narty do Włoch?

 

Pod uwagę należy w pierwszej kolejności wziąć Tyrol lub Wenecję Euganejską. Trydent już od bardzo dawna kusi wszystkich miłośników zjazdów zimowych, którzy poszukują malowniczych tras zjazdowych, gdzie nie tylko można trenować ulubiony sport zimowy, ale także podziwiać piękne widoki po drodze. Trzeba przyznać, że jeżeli chodzi o Trydent, to bez problemu znaleźć można ofertę najróżniejszych placówek hotelowych, które w okresie sylwestrowo – noworocznym są chętne do tego, aby ugościć poszczególne osoby pod swoim dachem. Podobnie jest w Bardonecchia, Civetta lub w Bormio, gdzie można spotkać nie tylko rdzennych Włochów, ale także wielu Polaków wybierających się na narty do tego regionu.

Co przemawia za tym, aby do Włoch wybrać się na narty?

Doskonale przygotowana infrastruktura. Nie tylko, jeżeli chodzi o bazę noclegową, ale także o wyciągi narciarskie oraz inne rozrywki i atrakcje jakie są dostępne dla wszystkich miłośników sportów zimowych.