Na czym polega konsolidacja chwilówek?

Na czym polega konsolidacja chwilówek?

Wyłącz przez

Nie da się ukryć, ze firmy pozabankowe cieszą się ogromną popularnością. Głównym ich produktem są tak zwane chwilówki, czyli szybkie pożyczki. Wiadomo, że nieprzewidziane wydatki mogą dotknąć każdego. Często zdarza się również tak, że uwikłamy się w więcej niż jedną pożyczkę, a ich spłata znacznie przekracza nasze możliwości finansowe. Wówczas rozwiązaniem staje się konsolidacja chwilówek. Na czym ona dokładnie polega?.

 

Czym jest konsolidacja chwilówek?

Kłopoty finansowe, polegające na spłacie kilku pożyczek na raz, mogą być przytłaczające. Jednak rozwiązaniem może być konsolidacja chwilówek. Jest to nic innego, jak pożyczka, która ma nam umożliwić spłatę , zaciągniętych zobowiązań finansowych. Innymi słowy mówiąc, jest to połączenie dwóch lub większej ilości zaciągniętych przez nas pożyczek w jedną. Dzięki czemu znacznie obniżamy koszt miesięcznej raty, a także unikamy chaosu, związanego z kilkoma lub większą ilością różnych spłat. Konsolidacja to nic innego jak ujednolicenie zarówno terminów jak i oprocentowania dotychczasowych chwilówek, a także ustalenie jednej, obowiązującej raty.

 

Jak ubiegać się o konsolidację chwilówek?

Zwykle takie pożyczki zaciągamy w firmach pozabankowych, ale również w bankach. Bez względu na to jednak, musimy spełnić kilka warunków, by móc ubiegać się o konsolidację. W przypadku banku, zbada on naszą zdolność kredytową, a następnie dokona jej oceny. Jest to pierwszy krok, nie zależnie czy ubiegamy się o konsolidację, czy pożyczkę na spłatę zadłużenia. Dodatkowo, zostaniemy sprawdzeni w rejestrze dłużników, a także zostanie zweryfikowana nasza stabilność finansowa, na podstawie zatrudnienia i wysokości otrzymywanych zarobków. Jeśli jednak nie przejdziemy tego procesu pomyślnie, wówczas konsolidacja w banku nie będzie możliwa. Jednak firmy pozabankowe, do zdolności kredytowej klienta podchodzą z dużą rezerwą. W związku z dbaniem i zaufaniem do swoich klientów, praktycznie nie zdarza się, by odrzuciły one wniosek o konsolidację zobowiązań. Tym samym, mamy też większe szanse na uzyskanie kredytu, pozwalającego spłacić zadłużenie.