Kupujesz nowe mieszkanie ? Przeczytaj koniecznie !

Kupujesz nowe mieszkanie ? Przeczytaj koniecznie !

Wyłącz przez

Kupując nowe mieszkanie musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Inwestycja w nieruchomość to spory wydatek finansowy. Rozważny wybór oraz potraktowanie poważnie ryzyka jest jak najbardziej wskazane. Decyzje należy starannie przemyśleć aby potem nie żałować.

 

Pierwszym poważnym zagrożeniem są nieuczciwi deweloperzy. Najbezpieczniejszym sposobem jest zainwestowanie w ukończony lokal, gotowy do kupna. Dzięki temu eliminujemy możliwość nie doprowadzenia inwestycji do końca przez nieuczciwe przedsiębiorstwo. W przypadku zakupu mieszkania , które jeszcze nie powstało należy skupić się na wyborze sprawdzonej firmy deweloperskiej o potwierdzonej opinii.

 

Weryfikując firmę warto sprawdzić takie aspekty jak:

  • regulacje formalno-prawne dotyczące nieruchomości
  • pozwolenie dysponowania gruntem
  • pozwolenie na budowę, pokrywające się z tym co chcę nam sprzedać
  • numer gruntowej księgi wieczystej pozwoli na sprawdzenie, kto widnieje jako właściciel

 

Wykonanie powyższych czynności pozwala na zredukowanie prawdopodobieństwa oszustwa do minimum. Kolejnym aspektem wartym przyjrzenia się jest umowa. Powinna być przejrzyście sporządzona. Należy unikać niejednoznacznych zapisów, mogących ulegać nadinterpretacji. Większość kar, które  deweloperzy starają się wpleść do umowy, nie posiada logicznego uzasadnienia. Możemy zażądać ich usunięcia z umowy.

W przypadku gotowego lokalu należy dokonać dokładnych oględzin oraz oceny. Dobrze jest wziąć ze sobą poziomnicę i sprawdzić czy zostały zachowane standardy. Pozwoli to na uniknięcie dalszych komplikacji związanych z poprawianiem defektów.