Jak wyposażyć wnętrze nowoczesnego domu ?

Jak wyposażyć wnętrze nowoczesnego domu ?

Wyłącz przez

Zasadniczo, współczesny styl dekoracji definiuje się poprzez prostotę, subtelne wyrafinowanie, celowe wykorzystanie faktury i czyste linie. Takie wnętrza mają tendencję do eksponowania przestrzeni, a nie rzeczy. Koncentrując się na kolorze, przestrzeni i kształcie, współczesne wnętrza są eleganckie i świeże. Aby uzyskać wygląd współczesnego domu, ważne jest, aby trzymać się pewnych podstawowych zasad.

 

Meble

Meble powinny być odważne, ale jednocześnie być proste i nieskomplikowane, bez krzywizn i dekoracji. Gładkie, czyste i geometryczne kształty są niezbędne . Meble tapicerowane często są w neutralnych odcieniach, używając naturalnych włókien takich jak: wełna, bawełna, len, jedwab, juta. Poduszki w czystych, geometrycznych kształtach dodadzą zastrzyk koloru i tekstury.

 

Podłoga

Podłogi w nowoczesnym domu powinny być gołe i gładkie, z drewna, płytek lub winylu. Możesz dodać trochę koloru i faktury za pomocą gładkich lub geometrycznych dywaników.

 

 

Linia i przestrzeń

Najbardziej oczywistym i wyróżniającym się elementem wystroju wnętrz w nowoczesnym stylu jest linia. Czy to proste pionowe lub poziome linie, czy też zakrzywione kształty. Mocne, widoczne linie są widoczne w każdym domu w stylu współczesnym. Forma ta znajduje się w szczegółach architektonicznych, w zastosowaniu odważnych bloków kolorystycznych, wysokich sufitów, okien oraz geometrycznych kształtach w sztuce ściennej i rzeźbie.

 

 

Oświetlenie i sztuka

Oświetlenie wnękowe pomoże rozmyć ścianę w świetle. Zarówno w przypadku remontów domów, jak i nowych konstrukcji, należy rozważyć instalację oświetlenia wnękowego lub pośredniego. Na oprawach oświetleniowych można umieścić kolorowe i metaliczne elementy.

Używaj oświetlenia punktowego skierowanego na obraz, plakat lub wydruk. Pomoże to przyciągnąć oczy do elementów, na których chcesz się skupić. Rzeźby w stylu współczesnym lub inne dekoracje mogą być umieszczone na poziomie oczu poprzez umieszczenie ich na słupie konstrukcyjnym lub cokole.

 

Inne elementy projektu

Hojne wykorzystanie metalu, kamieni i szkła dobrze sprawdza się w pomieszczeniu urządzonym w nowoczesnym stylu. Aby rozgrzać przestrzeń i uczynić ją bardziej domową, używaj mocno teksturowanych tkanin w prostych kolorach do obróbki okien, poduszek lub dywaników. Pomyśl o poduszce z nadrukiem zebry na czarnym skórzanym krześle, dużej poduszce z nadrukiem leoparda, rzuconej na zwykłą podłogę lub odważnym, mocno teksturowanym dywaniku w paski, który zakotwiczy jednobarwne, eleganckie meble.