Biurka z regulacją wysokości – jakie wybrać ?

Biurka z regulacją wysokości – jakie wybrać ?

Wyłącz przez

Biurko to niezastąpiony mebel zarówno w domu, jak i w biurze. Nie wyobrażamy sobie pokoju ucznia czy studenta ani stanowiska pracy bez solidnego biurka. Obecnie, wiele osób pracując w systemie zdalnym, potrzebuje spokojnego i wygodnego miejsca do wykonywania pracy zawodowej. Warto zadać sobie pytanie jakie wybrać biurko, aby było w jak największym stopniu dopasowane do naszych potrzeb.

 

Wiele osób kieruje się przy zakupach pierwszym wrażeniem: wyglądem, ceną i jakością danego produktu. Przy wyposażeniu wnętrz liczy się również estetyka, wzornictwo i dobór materiałów. W przypadku biurka równie ważne, jak nie najważniejsze są względy praktyczne, jego wygoda i ergonomia użytkowania. Wśród mebli dostępnych na rynku praktycznie każdy jest w stanie dobrać takie, które spełni jego wymagania. Przyjrzyjmy się nowym rozwiązaniom i odpowiedzmy na pytanie o biurka z regulacją wysokości – jakie wybrać?

Decydując się na biurko z regulacją wysokości kupujemy w praktyce trzy rzeczy: blat z ramą, nogi lub stelaż oraz jednostkę sterującą. Blaty posiadają zwykle zróżnicowane kształty, rozmiary i wykończenia, istnieje możliwość wyboru niezbędnych akcesoriów, jak przelotki, zabezpieczenie kabli czy półki. Regulacja dotyczy wysokości biurka, ewentualnie kąta nachylenia blatu i może być realizowana w sposób mechaniczny lub elektryczny . Elektryczna regulacja powinna pozwolić na płynne dostosowanie wysokości blatu w zakresie od około 65 do 125 cm, aby zapewnić ergonomiczną postawę każdego użytkownika i możliwość w miarę szybkiej zmiany pozycji z siedzącej – na stojącą i na odwrót. Przy zakupie warto też sprawdzić jaki jest czas gwarancji i jej zakres, aby uniknąć ewentualnych kłopotów z serwisowaniem mechanizmu regulacji w przypadku awarii.

Wielogodzinne siedzenie przy biurku, bez ruchu, może być niekomfortowe, wywoływać bóle głowy, pleców, ramion i kręgosłupa, więc aby wygodnie i prawidłowo siedzieć, należy dostosować wysokość zarówno biurka jak i krzesła. Właściwie dobrane biurko umożliwia zatem zdrowszą, lepszą i bardziej wydajną, efektywną pracę. Biurko z regulowanym blatem to mebel wielofunkcyjny.  Mogą z niego korzystać dzieci i młodzież, a biurko “rośnie” razem z nimi. Nadaje się zarówno do małego mieszkania, prywatnego gabinetu, jak i biura. Dzięki regulacji z jednego biurka może korzystać kilka osób, idealnie sprawdzi się przy pracy zmianowej, oraz w przestrzeniach biurowych do wspólnego użytku. Biorąc pod uwagę ogrom możliwości, jakie dają biurka z regulacją, w stosunku do tradycyjnego biurka, warto rozważyć jego zastosowanie.